כתבים: מצב האומה א'

מצב האומה א
ספר
65 ש"ח

שם הספר: מצב האומה א'

שם מחבר: זאב ז'בוטינסקי

מוציא לאור: מכון ז'בוטינסקי

מקום ההוצאה: תל אביב

שנת ההוצאה בלועזית: 2017

שנת ההוצאה העברית: תשע"ז

מספר העמודים: 315

שפה: עברית

תקציר: כרך זה הוא הראשון בסדרת כרכי מאמרים, נאומים ושירים מאת זאב ז’בוטינסקי שעניינם מצבו של העם היהודי. בכרך זה מובאים הכתבים ממפנה המאה ומראשית המאה העשרים. הם עוסקים במבחר נושאים: בזהות הלאומית היהודית, במאבק  לשיוויון זכויות ליהודים ובתכנית הלסינגפורס , בהתבוללות , באנטישמיות , ב"בונד" , בציונות , בהגנה העצמית מפני פראות , ובאישיותו של הרצל והשפעתו . עיון ביצירות אלו מראה את דרכו של ז’בוטינסקי אל הציונות ואת ראשית עיצובה של השקפתו הייחודית רבת הפנים בעניין מצבו של העם היהודי ויחסיו עם אומות העולם.

היצירות המובאות בכרך זה נכתבו רובן ברוסית. קצתן תורגמו מחדש ובאחרות נערך התרגום בהשוואה לטקסט המקורי. כמה מהן לא פורסמו עד כה בעברית . במהדורה זו מזוהים לראשונה האישים , המקומות והאירועים שעליהם נסבו היצירות.

מכון ז’בוטינסקי בישראל הוקם כדי לטפח ולהפיץ את המורשת של זאב ז’בוטינסקי והתנועה הלאומית ולעודד את ההתעניינות והמחקר בהן. במסגרתו פועלים הארכיון והמוזיאון של תנועת ז’בוטינסקי על ענפיה, פעולותיה, ארגוניה, מוסדותיה, עיתוניה ואישיה . המכון מוציא לאור את כתבי ז’בוטינסקי ואת איגרותיו, וכמו כן ספרי מחקר ועדות.