כתבי זאב ז'בוטינסקי: ביבליוגרפיה, 1897 - 1940

כתבי זאב ז'בוטינסקי: ביבליוגרפיה, 1897 - 1940
ספר+ תקליטור
90 ש"ח

שם הספר: כתבי זאב ז'בוטינסקי ביבליוגרפיה

שם מחבר:  מינה גראור

מוציא לאור: מכון ז'בוטינסקי בישראל

מקום ההוצאה: ירושלים

שנת ההוצאה הלועזית: 2007

שנת ההוצאה העברית: תשס"ז

מספר העמודים: 922

שפה: אנגלית ועברית

תקציר: שלושים שנה לאחר שמכון ז'בוטינסקי הוציא לאור זו פעם ראשונה ביבליוגרפיה של כתבי ז'בוטינסקי, באה הביבליוגרפיה הנוכחית לתקן, לשפר ולהרחיב ולתת לציבור כלי עזר מעודכן ומבואר. מובאים בה 2,467 פריטים: ספרים, שירים, מחזות, נאומים, מאמרים ותרגומים שראו אור בעשרים שפות שונות.

לביבליוגרפיה נוספו ארבעה נספחים: כתבי יד שלא פורסמו, תרגומים, קבצי מאמרים ושמות הכתבים לפי סדר האלף בית. אחריהם מופיע מפתח השמות והעניינים. כך יכול החוקר, הסטודנט, התלמיד והמתעניין לקבל תמונה שלמה של יצירתו של מקים הגדודים העבריים, מייסד התנועה הרוויזיוניסטית וראש בית"ר.

ספריו, מאמריו ונאומיו של ז'בוטינסקי היו הכלים שבאמצעותם הפיץ את משנתו ולחם את מלחמותיו והיוו מצע רעיוני לתנועה שהקים. כתביו משקפים גם את ז'בוטינסקי הסופר, המשורר, המבקר הספרותי והתיאטרוני, מטפח השפה העברית והכתיב העברי והמבקר החברתי.

את הביבליוגרפיה ליקטה וערכה ד"ר מינה גראור, העוסקת בחקר התנועה הרוויזיוניסטית וזרמים אנרכיסטיים יהודיים. מחקריה על התנועה הרוויזיוניסטית כוללים את הספרים: ההתיישבות של התנועה הלאומית בשנים 1939- 1977, העיתונות של התנועה הרוויזיוניסטית בשנים 1925- 1948 ועתונות ומפלגה, קשרי הגומלין בין המפלגה הרוויזיוניסטית לעיתוניה.

 

מחיר מיוחד 80 ש"ח במקום 120 ש"ח