משה בן-שחר איננו – ממייסדי "תכלת לבן" ועורך "הירדן"

ben shahar.jpgמכון ז'בוטינסקי אבל על חבר עמותתו, העיתונאי הלאומי משה בן-שחר, מוותיקי תנועת ז'בוטינסקי ונאמניה, ממקימי ומראשי סיעת "תכלת לבן" בהסתדרות, שהלך לעולמו בגיל 83.

משה בן שחר נולד בפתח-תקווה, מנעוריו היה בית"רי, חבר האצ"ל ומשתתף בכמה מפעולותיו הנועזות: המערכה לכיבוש יהודיה (יהוד), וילהלמה (בני עטרות), ראס אל עין (ראש העין) וכן בחזית ירושלים. המשך שירותו הצבאי עשה כאלחוטאי במסגרת גדוד 61 של "מוריה" בחטיבת "עציוני" היא החטיבה הירושלמית.

היה חבר מערכת יומון "חרות" של תנועת החרות, כתב צבאי ב"מבצע סיני" (1956) וסופר העיתון ליד מוסדות האו"ם בניו יורק. בהמשך היה עורך חדשות בעיתונים הכלכליים: "מבט", "ישראל אקונומיסט". ייצג בארץ את העיתונים היהודיים: "מונטריאול ג'ואיש פוסט" ו"ניו יורק ג'ואיש פוסט".

היה חבר מערכת יומון "היום" של גח"ל ומשנה לעורך של הירחון "בארץ ישראל", וכן שבועון גח"ל בהסתדרות הכללית ועורך כתב-העת "הירדן".

בן-שחר היה מראשוני סיעת "תכלת-לבן" בהסתדרות הכללית ומראשיה. עבד לצדו של ח"כ אריה בן-אליעזר. שימש מזכירה הראשון של סיעת גח"ל בהסתדרות הכללית יחד עם ח"כ שמואל רכטמן.

היה חבר הוועד הפועל של ההסתדרות הכללית, חבר הוועד המפקח של קופת חולים כללית, חבר הדירקטוריון של הקופה, לימים שירותי בריאות כללית, יו"ר ועדת הביקורת שלה, יו"ר דירקטוריון של רשת "משען" ומוסדות רבים בהסתדרות הכללית. בכל אותם מוסדות דאג שלא יקופח מעמדו של העובד הלאומי.

על תרומתו לעיתונות הלאומית ניתן לקרוא בספרו הגדול "פרקים אוטוביוגרפיים — לאור דרכם של אבות הציונות הלאומית" (שני כרכים), שזכה להוציא לאור במאמץ רב, סמוך לפטירתו.

משה בן שחר ז"ל הובא למנוחות בבית העלמין "סגולה" אשר בפתח-תקווה.