ח"כ אלי כהן: שמנו דגש בתקציב על המ"ם של המעון

 

373.jpg"התקציב החדש שאושר בכנסת טוב לעם ישראל וכולל הרבה בשורות חברתיות" – אמר ח"כ אלי כהן ("כולנו"), יו"ר ועדת הרפורמות בכנסת וחבר ועדת הכספים, בביקורו היום (7 בינואר 2016), במכון ז'בוטינסקי.

ח"כ כהן, שזו לו הכנסת הראשונה לכהונתו ברשימת "כולנו" בראשותו של שר האוצר משה כחלון, אמר כי יש בתקציב מרכיבים רבים של הממד החברתי המעוגנים ברעיון חמש המ"מים של זאב ז'בוטינסקי. במיוחד בתחום הדיור. "כאן, שמנו דגש – 'מעון'" – ציין. "ככל שהזמן יעבור, אנחנו, אזרחי ישראל, נראה שינויים לטובה במחירים. ההשפעה תהיה כבר ברבעון האחרון של שנת 2016 ובתחילת שנת 2017".

ח"כ כהן סקר את בעיות המשק, את הצורך בעידוד הצמיחה מעל לזו של 2.5% השנה, על מדינת ישראל הקולטת עלייה גדולה ביחס לשנים האחרונות, בעיקר מצרפת ומאוקראינה. הוא ציין כי בעוד מדינות מערב אירופה מצויות בסטגנציה, המשק הישראלי מצוי במגמה של צמיחה ריאלית.

במיוחד ציין את תקציב הביטחון. לדבריו, "תקציב הביטחון נוהל בחכמה." הוא וחבריו לוועדת הכספים עשו כל מאמץ לשמור על מעמדם של אנשי הקבע. יש בו פתרון לכל האיומים הביטחוניים, צמצום בכוח אדם יחד עם התעצמות.  קיים שיתוף פעולה מצוין בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין שר האוצר משה כחלון.

יוסי אחימאיר, מנכ"ל המכון, סיפר לאורח על תולדות המכון ועל פעילותו השוטפת. כן ציין את תכנית הבינוי של קומת אולם "העצמאות" שאמורה לפתור את מצוקת השטח לשימור החומר הארכיוני. האורח ערך הכרה עם העובדים ואף סייר עמו במוזיאון שהיה גדוש בעשרות חיילי חיל האוויר שצפו במיצג "זאב ז'בוטינסקי – מעגל חיים".

 

בצילום: ח"כ אלי כהן כשלצידו יוסף קיסטר (מימין) ואריאל בולשטיין (משמאל) - במוזיאון