דיפלומט רוסי במכון: רוסיה מתחשבת באינטרסים הישראלים

16107463_1620646104619117_8530347013772402351_o.jpg

לראשונה בתולדות מכון ז'בוטינסקי, התארח בו ב-17 בינואר דיפלומט רוסי בכיר, סגן שגריר רוסיה בישראל אלכסיי דרובינין.  האורח סיפר בעברית רהוטה, כי דמותו של ז'בוטינסקי וחשיבותו למדינת ישראל והעם היהודי אינן זרות לו, שכן בתקופת לימודיו שמע קורס מיוחד על אבות הציונות (ובהם מייסד התנועה הרוויזיוניסטית). סגן השגריר צפה במיצג "מעגל החיים" על מסלול חייו של ז'בוטינסקי ושיבח אותו במילים חמות.

 

מנכ"ל המכון יוסי אחימאיר תיאר בפני סגן השגריר את תפקידי המכון ואת מעמדו הייחודי כגוף שאמון על שמירה והפצה של ערכי תנועת ז'בוטינסקי. "עבודתו של ראש בית"ר תקפה גם כיום", ציין אחימאיר - "דוגמא אחת לכך היא רעיון האוטונומיה שהועלה על-ידי ז'בוטינסקי בוועידת הלסינגפורס ברוסיה (כיום פינלנד) לפני 110 שנה, ועודנו רלוונטי כפתרון אפשרי למיעוטים שונים, לרבות ערביי יהודה ושומרון".

 

לאורח הוענק כשי ספר "עולמו של ז'בוטינסקי", בשפה הרוסית, והוא הבטיח לקרוא בו.

 

בחלקו השני של הביקור התקיים שיח פתוח בענייני אקטואליה בהשתתפות צעירים מובילים מקרב תנועת הליכוד בהנחיית חבר ההנהלה עו"ד אריאל בולשטיין. במהלכו הציגו המשתתפים מן הצד הישראלי שאלות מגוונות - וחלקן קשות, וסגן השגריר הרוסי הציג את עמדותיה של מדינתו בסוגיות הבוערות.

 

בין היתר, נידונו נושאים שקשורים ליחסים הבילטרליים בין המדינות, הושמעה ביקורת על כך שרוסיה נותנת בעצם הימים האלה חסות לשיחות בין ארגוני הטרור הפלשתיניים (לרבות חמאס, הג'יהאד האיסלאמי וכד'), והוצעו רעיונות לגבי עתיד מלחמת האזרחים בסוריה.

 

האורח (בצילום משמאל) ציין, כי נוצרו יחסי אמון ואהדה בין ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו לבין נשיא פוטין, וכי הנהגת רוסיה מתחייבת לקחת בחשבון אינטרסים חיוניים של ישראל בכל החלטה או מהלך בהקשר למזרח-התיכון.